W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Konkursy Ministra Sprawiedliwości

Konkurs Ministra Sprawiedliwości dla młodych adeptów prawa

Możliwość realizacji projektu badawczego a także nagrody pieniężne – to niecodzienna szansa, która otwiera się przed studentami i absolwentami prawa. Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zaprasza prawniczą młodzież do udziału w naukowym konkursie. Tematem jest zakres spraw, którymi zajmują się sądy.

Ministerstwo Sprawiedliwości ogłasza konkurs na najlepsze opracowanie pod tytułem:„Analiza zakresu kognicji sądów powszechnych w ujęciu prawno-porównawczym”.Inicjatywa ma na celu aktywizację środowisk akademickich do współpracy z Ministerstwem Sprawiedliwości w ramach działań na rzecz usprawnienia wymiaru sprawiedliwości i zagwarantowania obywatelom prawa do sądu. Chodzi o wsparcie utalentowanej młodzieży prawniczej i zainteresowanie jej problematyką reformy sądownictwa. Poza walorem edukacyjnym konkurs ma też charakter akademicko-naukowy. Daje bowiem uczestnikom szansę przeprowadzenia projektu badawczego, który może być kanwą pracy magisterskiej lub badań doktoranckich.  

Nagrody w konkursie:

  • I stopnia – 10 000 złotych
  • II stopnia – 6 000 złotych
  • III stopnia – 3 000 złotych

Minister Sprawiedliwości może również przyznać nagrody dodatkowe w postaci możliwości udziału w projekcie badawczym związanym z tematyką konkursu, realizowanym przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości.

Opracowania konkursowe o objętości nie przekraczającej 15 000 znaków typograficznych (ze spacjami) należy nadsyłać do 15 kwietnia 2017 roku, jedynie w postaci elektronicznej, w formacie .doc,  na adres konkurs@ms.gov.pl.

Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród nastąpi do 30 maja 2017 roku. Szczegóły konkursu i warunki uczestnictwa są zawarte w Zarządzeniu Ministra Sprawiedliwości z 11 stycznia 2017 roku (Dz.Urzęd. MS 2017 poz. 4).

Materiały

Zarządzenie Ministra Sprawiedliwości
poz4-e.pdf 0.11MB

Rozstrzygnięcie konkursu na opracowanie „Analiza zakresu kognicji sądów powszechnych w ujęciu prawno- porównawczym”

W związku z rozstrzygnięciem  Konkursu na opracowanie „Analiza zakresu kognicji sądów powszechnych w ujęciu prawno - porównawczym”odbywającym się na podstawie Zarządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 11 stycznia 2017 r. (Dziennik Urzędowy Ministra Sprawiedliwości, Warszawa, dnia 11 stycznia 2017 r., Poz. 4), nagrody otrzymują:

Nagroda I stopnia  - nie przyznano nagrody

- Nagroda II stopnia w postaci nagrody pieniężnej – Pani Marlena Dymek, która nadesłała pracę pod tytułem „Analiza kognicji sądów powszechnych w ujęciu prawno-porównawczym.”

- Nagroda III stopnia w postaci nagrody pieniężnej –  Pan Damian Brodacki, który nadesłał opracowania pod tytułem „Propozycje zmian zakresu kognicji sądów powszechnych w sprawach gospodarczych oraz w sprawach z zakresu postępowania spadkowego w oparciu o wybrane państwa europejskie”

Ponadto w oparciu o § 4 ust 2 Zarządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 11 stycznia 2017 r. w sprawie konkursu na opracowanie „Analiza zakresu kognicji sądów powszechnych w ujęciu prawno- porównawczym”, postanowiono, aby obu nagrodzonym osobom przyznać dodatkowe nagrody w postaci możliwości wzięcia udziału w projekcie badawczym realizowanym przez Instytut Wymiaru Sprawiedliwości. 

Uroczyste wręczenie nagród zaplanowano na 4 lipca 2017 r.

Informacje o publikacji dokumentu
Ostatnia modyfikacja:
17.09.2018 10:02 Kacper Szczepaniak
Pierwsza publikacja:
18.09.2018 13:37 Kacper Szczepaniak
{"register":{"columns":[]}}