W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Żywności w sklepach nie zabraknie

12.03.2020

Polskie firmy produkujące żywność, mleko, napoje, środki czystości, artykuły higieniczne działają sprawnie i nie ma żadnego zagrożenia dla produkcji oraz dostaw produktów na polski rynek – zapewnili podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Rozwoju przedstawiciele branży handlowej i logistycznej.

Jadwiga Emilewicz podczas konferencji prasowej

- Polska jest jednym z największych producentów żywności w Europie. Zakłady są w stanie produkować i dostarczać wszystkie potrzebne nam towary. Sytuacja jest stabilna – mówiła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podczas spotkania z producentami żywności, artykułów higienicznych oraz przedstawicielami branży logistycznej.

Jak zaznaczyła dostawy produktów są realizowane na bieżąco. 

- Nie zamierzamy też zamykać sklepów, dlatego apeluję o roztropność konsumencką – mówiła szefowa resortu rozwoju.  

Minister finansów Tadeusz Kościński zapewniał:

- Sytuacja finansów publicznych jest bardzo dobra, a sektor bankowy pracuje normalnie. Na bieżąco analizujemy sytuację, aby w przypadku konieczności reagować.

Przedstawiciele branży handlowej i logistycznej jednogłośnie zapewnili, że ich firmy działają sprawnie i nie ma żadnego zagrożenia dla produkcji oraz dostaw produktów na polski rynek. Linie produkcyjne firm działają – poczynając od zabezpieczenia surowców aż po dostawę. Nie ma też żadnych obaw, że na rynku zabraknie produktów dla obywateli.

Minister Jadwiga Emilewicz zwróciła się do konsumentów, by dokonywali zakupów w sposób racjonalny i odpowiedzialny. Zapewniła, że zarówno produkcja żywności, jak i sieć dystrybucyjna pracują normalnie, a cały łańcuch dostaw jest bezpieczny. Zwróciła też uwagę na problem osób starszych i prosiła o pomoc w robieniu zakupów. Zaapelowała do wszystkich pracowników, którzy są zdrowi i mają z kim pozostawić dzieci w domach, aby pracowali. Jest to konieczne, by zapewnić ciągłość produkcji i dostaw w sytuacji, gdy część pracowników korzysta z urlopów opiekuńczych.

W konferencji wzięli udział: Piotr Romańczuk wiceprezes Lubelli, Artur Pielak, prezes Velvet Care, Artur Rusinek, prezes Betasoap, Jarosław Sobczyk, wiceprezes Jeronimo Martins, Mateusz Sikorski z Nagel Polska Sp. z o.o. Łączyliśmy się także z Dariuszem Sapińskim, prezesem Mlekovity, Dariuszem Gałęzewskim, prezesem firmy Sonko oraz Barbarą Groele z Krajowej Unii Producentów Soków.

Zdjęcia (3)